Nissan Qashqai 2023 Naudotojo vadovas
3.3.1. Su saugos diržų naudojimu susijusios atsargumo priemonės
Jei tinkamai prisisegate saugos diržą ir sėdite atsilošę bei tvirtai atsirėmę nugara į sėdynės atlošą, įvykus avarijai labai sumažėja sužeidimo ar mirties tikimybė ir (arba) sužeidimo sunkumas. NISSAN primygtinai rekomenduoja jums ir visiems jūsų keleiviams segėti saugos diržus kiekvieną kartą važiuojant, net jeigu vietoje, kurioje sėdite, yra įrengta papildomų oro pagalvių sistema.
Būtinai laikykitės šių įspėjimų, kai naudojatės saugos diržais. Dėl šių nurodymų nesilaikymo gali padidėti galimybė sunkiai susižeisti ir / arba žūti nelaimingo atsitikimo metu.
Kiekvienas automobilį vairuojantis arba šiuo automobiliu važiuojantis asmuo visuomet turėtų prisisegti saugos diržu. Vaikai turi sėdėti ant galinės sėdynės naudojant tinkamą saugos priemonę.
Saugos diržas turi būti tinkamai sureguliuotas, kad gerai priglustų. Antraip sumažinsite visos saugos sistemos veiksmingumą ir padidinsite pavojų sunkiai susižeisti nelaimingo atsitikimo metu. Dėl netinkamai segimo saugos diržo galima rimtai ar net mirtinai susižaloti.
Peties diržą visada permeskite per petį ir skersai krūtinės. Niekados neprakiškite saugos diržo už nugaros, nepakiškite po ranka arba skersai kaklo. Diržas turėtų būti toliau nuo veido ir kaklo, tačiau nekristi nuo peties.
Saugos diržai sukonstruoti taip, kad išlaikytų žmogaus kūno griaučių struktūrą, todėl turėtų būti segami žemai skersai dubens priekio arba dubenį, per krūtinę ir pečius, jei saugos diržas tvirtinamas trijuose taškuose; juosmens saugos diržo negalima segti skersai pilvo. Nuleiskite juosmens diržą kuo žemiau ir sekite PER KLUBUS, O NE PER JUOSMENĮ. Per aukštai užsegtas juosmens diržas gali padidinti pavojų susižeisti nelaimingo atsitikimo metu.
Naudotojas neturėtų modifikuoti saugos diržų ir prijungti papildomų elementų, nes dėl to gali sutrikti saugos diržų reguliavimo įtaisai, užtikrinantys diržų įtempimą, arba nebus galima įtempti diržų.
Saugos diržus būtina sureguliuoti kaip įmanoma tvirčiau ir patogiau, kad jie užtikrintų numatytą apsaugą. Neįtemptas diržas daug blogiau apsaugo naudotoją.
Įsitikinkite, kad saugos diržo liežuvėlis yra gerai užfiksuotas atitinkamoje sagtyje.
Nesisekite susukto arba vidine puse į išorę išversto saugos diržo. Taip prisegtas diržas gali būti mažiau veiksmingas.
Niekada nevežkite daugiau keleivių negu automobilyje įrengta saugos diržų.
Kiekvienas saugos diržas yra skirtas tik vienam naudotojui. Pavojinga laikant ant kelių vaiką, per jį drauge apsijuosti diržu.
Jei degimą nustačius į padėtį ON (įjungta), uždarius visas dureles ir užsisegus visus saugos diržus, saugos diržo įspėjamoji lemputė dega nuolat, gali būti, kad sistema veikia netinkamai. Pasirūpinkite, kad sistemą patikrintų NISSAN prekybos atstovas arba kvalifikuotas techninės priežiūros centras.
Draudžiama keisti saugos diržų sistemą. Pavyzdžiui, draudžiama keisti saugos diržą, pridėti medžiagą ar įtaisyti prietaisus, kurie galėtų pakeisti saugos diržo perjuosimą ar įtempimą. Taip darydami galite pakenkti saugos diržų sistemai. Bandymai kištis į saugos diržų sistemą gali baigtis stipriais kūno sužalojimais.
Kartą suveikus saugos diržo tempikliui, dar kartą jo panaudoti negalima, jį būtina pakeisti kartu su traukikliu. Kreipkitės į NISSAN atstovą arba techninės priežiūros specialistus.
Tik NISSAN prekybos atstovas arba kvalifikuoto techninės priežiūros centro specialistai turėtų išimti arba įrengti saugos diržų su tempikliais sistemos dalis.
Po bet kokio susidūrimo būtina, kad visų saugos diržų komplektus, įskaitant traukiklius ir metalines tvirtinimo dalis, patikrintų NISSAN atstovas arba techninės priežiūros specialistai. NISSAN rekomenduoja pakeisti visus susidūrimo metu naudotus saugos diržų komplektus, išskyrus tuos atvejus, kai susidūrimo būta labai nedidelio, todėl diržai liko nepažeisti ir toliau tinkamai veikia. Susidūrimo metu nenaudotus saugos diržų komplektus taip pat reikia apžiūrėti ir pakeisti pastebėjus, kad jie yra pažeisti arba veikia netinkamai.
Po susidūrimo reikia patikrinti visas vaikų saugos priemones ir metalines tvirtinimo dalis. Visada laikykitės vaikų saugos priemonių gamintojo nurodymų, kaip tikrinti ir keisti saugos priemones. Vaikų saugos priemones reikia pakeisti, jei jos buvo pažeistos.
Būtina pakeisti visą komplektą, jei jis buvo naudojamas stipraus susidūrimo metu, net jei nesimato jokios žalos komplektui.
Reikia stengtis neištepti saugos diržų audinio poliravimo medžiagomis, alyva ir cheminėmis medžiagomis, ypač akumuliatoriaus rūgštimi. Saugos diržus galima nuvalyti saugiai, žr.
. Jei audinys nuspuręs, purvinas arba pažeistas, diržą reikia pakeisti.